РОЗРОБКА ТЕХНОЛОГІЧНОЇ СХЕМИ, ДОСЛІДЖЕННЯ ЕЛЕМЕНТІВ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ОБҐРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МАТЕРІАЛУ ДЛЯ ВИРОБНИЦТВА ТОВСТОСТІННИХ ПРЕЦИЗІЙНИХ ТРУБ ІЗ КАПІЛЯРНИМ ВНУТРІШНІМ КАНАЛОМ ДЛЯ ТРУБОПРОВОДІВ ВИСОКОГО ТИСКУ

Понедельник, 30 Март 2015

Докладчик

Белый Дмитрий Александрович

 • Должность: магистрант
 • Организация: Национальная металлургическая академия Украины
 • Подразделение: кафедра "Обработка металлов давлением"
 • Город: Днепропетровск
 • Направление волочение, Другое, сталь


  Тип доклада

  Доклад по этапам работы

  Научный руководитель

  Стасовский Юрий Николаевич

  Стасовский Юрий Николаевич

 • Должность: проф.
 • Звание, степень: д.т.н.
 • Город: Днепропетровск
 • E-Mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра. | Направление волочение, Другое, прокатка, сталь, Трубы


  Аннотация

  Виготовлення прецизійних товстостінних труб (ТСТ) та особливотовстостінних труб (ОТСТ) із капілярним внутрішнім каналом із сталей, кольорових металів і сплавів на їхній основі проводять за різноманітними технологічними схемами (ТС) виходячи із реологічних властивостей матеріалу труб. На сьогодні найбільш поширеною є ТС, яка включає: «гарячу деформацію зливка (кування) → мехобробку (обточування, свердління, розточування і т. д.) → гарячу деформацію (пресування або прокатку) → холодну або теплу прокатку (на станах ХПТ) → волочіння (на оправці та без неї) → термообробку труб → обробку», за якою виготовляють ТСТ та ОТСТ обмеженого сортаменту для трубопроводів на тиск до 0,5 ГПа.

  Сьогодні виготовлення необхідних для «установок високих енергій» ТСТ та ОТСТ з внутрішнім капілярним каналом (наприклад, розміром 6хвн0,6 мм) для трубопроводів дуже високого тиску (до 2,5 ГПа) через відсутність відповідних технологій та обладнання поки що неможливо. Основні вимоги до таких труб - підвищені вимоги до їхньої якості і надійності, що гарантує стійку роботу системи, яка знаходиться під дуже високим тиском протягом тривалого часу.

  Одним із резервів підвищення допустимого тиску в таких трубопроводах є підвищення міцністих характеристик матеріалу труби, шляхом застосування спеціальної зміцнюючої термообробки та розробки необхідної конструкції самої ТСТ. Це раціональний підхід, так як поряд з високою міцністю він дозволяє отримати достатню пластичність, стабільність розмірів і властивостей ТСТ протягом тривалого часу.

  Багатофакторний аналіз показує, що цим вимогам на цей час відповідає прецизійний дисперсійно-твердіючий сплав з інтерметалідним зміцненням. На основі цього пропонується до промислової реалізації нова ресурсозберігаюча технологія, яка передбачає: «гарячу деформацію зливка (кування) → мехобробку → гарячу деформацію заготовки (прошивку і прокатку або пресування) → холодну/теплу деформацію монотруб (прокатку, волочіння на короткій оправці) → знежирення труб → зборка монотруб -заготовок (з’єднання одношарових труб в дво- або трьохшарові ТСТ) → деформування збірної ТСТ заготовки волочінням - відпал у безокислювальній атмосфері → обробка».

  Ключевые слова

  волочение Другое сталь

  Комментарии (0)

  Оставить комментарий

  Please login to leave a comment.